Vagyunk páran, akikben él egy emlék a nagyszülők, szülők régi bútorairól. Egy kisszék amelyen almát majszoltunk, egy régi ágy, amelyen aludtunk a nagyinál nyaralás alatt. Egy láda, amelyben édesapánk a szerszámjait tartotta, vagy egy doboz édesanyánk varrókészletével.
Akiknek vannak ilyen emlékei, azoknak nyilván átfutott már az agyán olyan kósza gondolat, hogy meg kellene menteni, fel kellene újítani.
Az, aki bútorfelújításba fog nem árt átgondolnia néhány dolgot. Nem azért, hogy a végén feladja, hanem azért, hogy gördülékenyen menjen a felújítás. 🙂
Amit át kell gondolni….
– Tényleg olyan állapotban van, amit még meg lehet menteni?
- Ha korhad, rohad, több a lyuk mint a sima felület, akkor nem biztos, hogy meg lehet menteni.
- Ha hiányzik egy nagyobb rész – például három lába van csak a széknek, vagy az egész teteje, oldala hiányzik – és nem tudjuk, hogyan pótoljuk, akkor nem érdemes neki fogni. Bevallom hősiesen, nekem nincs dekopír fűrészem, így nem tudok ilyen javítást végezni…. de ha valaki meg tudja oldani, hajrá!!!
– Milyen eszközökre lesz szükség?
- Gondoljuk végig, ecset vagy henger? Fakitt? Csiszolópapír? Hígító? Alapozófesték? Érdemes előkészíteni, és nem közben rohanni el a közeli kreatív boltba…
– Hol fog száradni?
- Van otthon egy hatalmas hintaszékem. Napok óta esik az eső és a férjem kerti szerszámaival tele van a garázs. Lehet, hogy nem most fogok nekifogni…
- Száradásnál érdemes átgondolni, hogy általában forgatni kell a bútort, tárgyat ha festjük. Így hely kell neki, illetve érdemes olyan helyet találni, ahol a szagok is szabadon mehetnek
– Ha készen vagyunk vele, hol fog lakni?
- Ez főleg a színválasztásnál lesz érdekes, hogy harmonizáljon a helység hangulatával… Bár én már festettem úgy bútort, hogy beleszerettem a színbe és az lett. Talán ezért olyan színes a lakásunk…. 🙂
Hajrá!!!!
Ha kérdés van, írjatok!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: